Akcja Wielkanocna w Krajnie

 Bibliotece Publicznej w Krajnie zorganizowano warsztaty plastyczne, a wykonane  ozdoby wielkanocne ofiarowano ludziom starszym, chorym, samotnym i pokrzywdzonym przez los.

W warsztatach plastycznych robienia ozdób wielkanocnych, które  miały miejsce w piątek 11.04.2014 roku w Bibliotece Publicznej w Krajnie wzięła udział młodzież gimnazjalna. Można było nauczyć się tej trudnej  sztuki pod okiem ludowej artystki, pani  Katarzyny Januchty, która  od lat  związanajest z tą instytucją, gdyż przewodniczy Klubowi Przyjaciół Biblioteki Publicznej w Krajnie.

Młodzi ludzie od samego początku wiedzieli, że  nie wykonują tych ozdób dla  siebie. Zdawali sobie sprawę z tego, że  taki upominek jest szczególnym darem, bo trzeba włożyć wysiłek w jego wykonanie i powstaje dla określonej osoby. Jest indywidualny, tworzony i dawany z sercem.

Wielkanocna  akcja to jedna z wielu, w które włączają się czytelnicy krajeńskiej biblioteki. Głównym jej  celem  jest uwrażliwienie na drugiego człowieka, na jego potrzeby i krzywdę, kształtowanie swojej wrażliwości i współczucia dla  osób w podeszłym wieku, chorych oraz samotnych, ale również nauka i znakomita integracja, spotkanie w miłym artystycznym gronie.

Przedstawiciele aktywu bibliotecznego i klubu przyjaciół biblioteki, którzy dostarczają książki ludziom, dla których przyjście do biblioteki jest trudne i często niemożliwe, tym razem oprócz książek ofiarowali im własnoręcznie wykonany upominek oraz złożyli świąteczne życzenia.

Młodzież opowiadała mi, że ludzie Ci byli bardzo szczęśliwi i płakali ze wzruszenia – powiedziała Katarzyna Dziekańska i podkreśliła, że ten bezinteresowny gest dał radość wszystkim: młodzieży, która wykonała i rozdała te upominki i tym chorym, samotnym i pokrzywdzonym przez los osobom.  

Pamiętajmy o nich nie tylko w czasie świąt, ale każdego dnia.

K.D.

 [Not a valid template]