Akrobacje paralotniowe w Krajnie w ramach spotkań „Ludzie z pasją”

„Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem”.
(Zbigniew Kiełb)

Biblioteka Publiczna w Krajnie w ramach spotkań z ludźmi z pasją zorganizowała dla najmłodszych czytelników pokaz i możliwość uzyskania od pilotów paralotniowych ciekawych informacji na temat nietypowej aktywności, jaką jest paralotniarstwo. We wtorkowe popołudnie 30.09.2014 roku na placu przy miejscowym kościele pojawiły się na horyzoncie dwie paralotnie pilotowane przez Marcina Iwańskiego i Artura Nadolnego. Dzieci były zachwycone akrobacjami. Piloci wykonywali takie figury akrobatyczne, które zapierały dech w piersiach. Doświadczenie, wyczucie, doskonała technika i umiejętności paralotniarzy dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń. Po wylądowaniu obaj panowie odpowiadali na pytania, którymi „zasypały” ich dzieci. Można było dotknąć sprzęt i zrobić zdjęcia z pilotami.
– Gdy paralotniarze wystartowali w drogę powrotną myślałam, że to już koniec imprezy, ale bardzo się pomyliłam, bo dzieci skierowały się w stronę strażaków z OSP z Woli Jachowej i zaczęło się nieprzewidziane, następne spotkanie z ludźmi z pasją- powiedziała Katarzyna Dziekańska, organizatorka imprezy.
Strażacy z Woli Jachowej przyjechali jako ochrona pokazu, a okazało się, że byli atrakcją. Dzieciaki przymierzały hełmy, oglądały sprzęt, wchodziły do wozu strażackiego i oczywiście chciały wszystkiego dotknąć.
Warto wspomnieć, że biblioteka organizując takie spotkania stara się pokazywać ludzi z pasją, którzy mieszkają blisko. Wszyscy bohaterowie wtorkowego spotkania to mieszkańcy gminy Górno. Marcin Iwański pochodzi z Krajna – Parceli, Artur Nadolny z Leszczyn, a strażacy z Woli Jachowej.
Widać, że takie spotkania są bardzo potrzebne, bo korzystają na tym wszyscy, i dzieci, które w ten sposób uczą się świata, i ludzie, którzy mogą pokazać swoje pasje, i biblioteka, która następnego dnia wypożyczyła wszystkie egzemplarze książki „Jak Wojtek został strażakiem” i wiele książek o lotnictwie.

[Not a valid template]