Czytanie dzieciom w Bibliotece w Krajnie

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.” Jim Trelease

Biblioteka Publiczna w Krajnie od samego początku włącza się w obchody kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” mającej na celu propagowanie codziennego czytania najmłodszym. Rola, jaką odgrywa kontakt z książką w wychowaniu i rozwoju najmłodszych jest nie do przecenienia.

W dniu 02.06.2015 roku Bibliotekę Publiczną w Krajnie odwiedziły przedszkolaki. Magiczny świat literatury małym czytelnikom pomagały odkrywać panie : Sylwia Styczeń – psycholog, Agnieszka Mularczyk i Marta Obarzanek – nauczycielki oraz Katarzyna Dziekańska – kustosz. Na stoliku obok każdej książeczki stał pluszowy bohater i zadaniem dzieci było odgadnąć o czym lub o kim będzie bajeczka. Maluszki uważnie słuchały czytanej opowieści, bo później musiały odpowiedzieć na wiele podchwytliwych pytań i trzeba przyznać, że poradziły sobie z nimi doskonale. Na koniec dzieci obejrzały pacynkowy teatrzyk.

Czytajmy dzieciom, dużo z nimi rozmawiajmy, aby kontaktu ze słowem żywym nie wyparła telewizja, której narzędziem nie jest język, lecz obraz. A to przecież język jest narzędziem myślenia. Warto zapisać dziecko do biblioteki, uczęszczać do niej razem z nim i pozwolić na samodzielny wybór książek, a wszystko po to, żeby nasze dzieci były dobre, mądre i wrażliwe.

[Not a valid template]