Dj Dziekan z mamą zagrali w programie dla telewizji Polsat Cafe

Nieczęsto się zdarza, że ktoś z naszego sąsiedztwa występuje w telewizji. Dlatego byliśmy mile zaskoczeni, gdy odkryliśmy, że w programie telewizji Polsat Cafe grają ludzie z Górna, emocjonalnie związani z Krajnem. A mowa o Dj Dziekanie i jego mamie Katarzynie.

Dj Dziekan, a właściwie Marcin Dziekański od najmłodszych lat pasjonował się i tworzył muzykę. Dj Dziekan  różni się nieco od „ typowego DJ-a”, ponieważ zamiast grania za konsoletą – gra mixy na żywo, wykonując je na żywych instrumentach. Jego „oczkiem w głowie” są instrumenty klawiszowe. Mimo, iż jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, gdzie  skończył klasę akordeonu oraz klasę perkusji to klawisze, keyboardy i syntezatory są jego hobby, które zrodziło się w wieku kilku lat.

– „Tylko te instrumenty w pełni oddają moje poświecenie muzyce Hand’s-upowej oraz szeroko pojętej muzyce Retro” – mówi Dj Dziekan.

 Koncertuje w całej Polsce, zwiedził również klubowe parkiety np. Irlandii, Holandii. Jednak najbardziej „ciągnie go” do przytkowickiego Energy 2000– jednej z najlepszych klubowych scen w Europie, gdzie zyskał już miano Exclusive Residenta. W wolnym czasie zajmuje się robieniem transmisji na żywo, na których  królują „stare klubowe klimaty”. Czasem do współpracy zaprasza mamę. Jego mama również jest związana z muzyką i sceną. Grała w zespołach muzycznych oraz grupach teatralnych. Jej pasją oprócz muzyki jest literatura i poezja. Pisze wiersze, teksty piosenek, scenariusze kabaretowe, teatralne, legendy i opowiadania. Obecnie pracuje nad książką, ale o czym będzie ta książka to na razie tajemnica.

– „Występ dla telewizji to była przygoda i nie żałuję, że dałam się namówić, choć powiem szczerze, że trochę czasu to zajęło. Nie bałam się, bo nie był to mój pierwszy występ przed kamerą, ale dla tak poważnej stacji to pierwszy. Ekipa pracująca przy programie to wspaniali ludzie” –  mówi  Katarzyna Dziekańska. „Mój syn jest bardziej doświadczony, bo Dj Dziekan brał udział m.in. w programach „Mam talent”, „Big Music Quiz”. Wiedziałam, że w razie czego mogę na niego liczyć i rzeczywiście bardzo mnie wspierał”.

– „Na początku myślałem, że będzie to jednorazowy występ jednak producenci programu zaplanowali aż 20 odcinków, podczas których świetnie się bawiliśmy, a przede wszystkim zebraliśmy nowe doświadczenia. Jestem bardzo dumny  z mojej Mamy, taki występ wymaga nie lada odwagi. Jestem pewny, że to dzięki Niej udaje mi się z powodzeniem występować przed publicznością, to po Niej odziedziczyłem sceniczną śmiałość. Zapraszamy serdecznie do śledzenia programu na antenie Polsat Cafe, a ze swojej strony zapraszam na moje internetowe, muzyczne transmisje” – powiedział w rozmowie ze nami Dj Dziekan.

Cieszymy się, że ludzie, którzy pochodzą z naszych okolic, których znamy  i często spotykamy występują w telewizji. Życzymy pani Kasi i Dj Dziekanowi dalszych sukcesów na planie filmowym i nie tylko.