Dzień Kobiet z Kołem Gospodyń Wiejskich w Woli Jachowej

W sobotę 8 marca w Świetlicy Wiejskiej w Woli Jachowej członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Jachowej pod patronatem Wójta Gminy Górno oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie zorganizowały „babskie spotkanie” dla mieszkanek ich sołectwa z okazji Dnia Kobiet.
Na początku spotkania gospodynie z KGW zaśpiewały piosenki przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Następnie przewodnicząca Koła Pani Barbara Grzesik oraz jej zastępczyni Pani Krystyna Sobieraj powitały zebranych gości po czym oddały głos szefowej Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie Joannie Winiarskiej.
Życzę Paniom aby każdy dzień roku był dla Nas Kobiet tak wspaniały i wyjątkowy jak ten dzisiejszy Dzień – powiedziała Winiarska, a następnie poprosiła o zabranie głosu Wójta Gminy Górno Pana Przemysława Łysaka. Wójt złożył zebranym kobietom życzenia i każdej z Pań wręczył kwiatka.

Następnie odbyły się konkursy:
1.Pierwszy konkurs polegał na zrobieniu na szydełku najdłuższego łańcuszka z wełny w czasie 5 minut.
2.Drugi konkurs polegał na tym aby obrać jabłko tak aby obierka była jak najdłuższa.
3.Trzeci konkurs to dogrywka do drugiego, a polegał on na tym aby jak najszybciej utrzeć obrane jabłko na tarce.
4.Czwarty konkurs to ubijanie białka.
5.Piąty to ucieranie marchewki na czas.
6.Szósty to wycinanka.
7.Pompowanie balonów na czas.
8.Siódmy konkurs polegał na obieraniu gorących jajek na czas.

Wszystkie obecne Panie miały okazję aby wziąć udział w zorganizowanych przez KGW konkursach oraz wygrać wspaniałe nagrody.
Po konkursach przyszedł czas na wspólne śpiewanie oraz „babskie pogawędki” jak również degustacje pysznych smakołyków, które członkinie Koła przygotowały dla gości.
Cieszę się, że takie wydarzenie odbyło się na terenie gminy Górno i gratuluję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Jachowej pomysłu na jego zorganizowanie. Uważam, że takie spotkania przyczyniają się do  wzmocnienia wzajemnych więzi emocjonalno-społecznych między mieszkańcami oraz integracji sąsiedzkiej, a tym samym dostarczają wielu ciepłych i miłych wrażeń – podsumowała Joanna Winiarska szefowa GOK w Górnie.

 [Not a valid template]