Ekologisie

„Ekologisie” współpracują z Biblioteką Publiczną w Krajnie
Grupa młodzieżowa „Ekologisie” z Krajna, w składzie 5– Patrycja Mańkus, Ola Kuroś, Magda Michta,  1 2 3 4Patrycja Krawczyk, Kamila Obara bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Aktywni dla klimatu pod hasłem ”Stop zmianom klimatu”.
W ramach podjętych działań grupa nawiązała współpracę z panią Katarzyną Dziekańską, starszym kustoszem w Bibliotece Publicznej w Krajnie. Dziewczyny wykonały własnoręcznie na ścianie czytelni ekologiczną mapkę gminy Górno. Każdy, kto odwiedzi bibliotekę będzie mógł zobaczyć, gdzie na terenie gminy znajdują się punkty selektywne zbiórki odpadów komunalnych, zakłady produkcyjne, punkty wykorzystujące odnawialne źródła energii, dzikie składowiska śmieci, tereny zalesione, rzeki i wiele innych cennych informacji.
– Prawdę mówiąc trochę się obawiałam pozwalając na umieszczenie mapki na ścianie, ale doszłam do wniosku, że to taki szczytny cel, iż warto zaryzykować. Okazało się, że moje obawy nie były słuszne, bo to, co dziewczyny namalowały na ścianie jest nie tylko potrzebne i pouczające, ale również bardzo ładne– powiedziała pani Kasia.
Ukończenie mapki zbiegło się w czasie z cyklem zajęć „Przygoda z gitarą” i początkiem ferii zimowych, więc do biblioteki każdego dnia przychodziło wiele osób i każdy podziwiał talent plastyczny dziewczyn, a pani Sylwia Marzec, która przyszła z córką i synem na lekcje gry na gitarze z wielkim zachwytem stwierdziła, że to istne dzieło sztuki.

„Ekologisie” wykonały swoje zadanie, a biblioteka zyskała świetną dekorację na stałe, która nadała czytelni nowy ton, ale najważniejsze, że obie strony są zadowolone.