Grupa taneczna „Dancing Stars” na Święcie Plonów 2015 w Górnie

Grupa taneczna „Dancing Stars” z Krajna zaprezentowała swoje umiejętności podczas Święta Plonów w Górnie. Mimo, iż grupa istnieje od 2013 roku i ma na swoim koncie kilka występów, to tym młodym ludziom towarzyszył ogromny stres, bo pierwszy raz w tym składzie występowali przed tak wielką publicznością. Zmienił się skład grupy, ponieważ w poprzednim składzie tańczyły osoby, które ukończyły edukację w Krajnie. Obecnie formację tworzą – Wiktoria Gawlik, Paulina Szlufik, Ola Zagozda, Paulina Bozowska, Patrycja Tofiel, Monika Czaja, Paulina Niburska i Alan Marzec. Sądząc po reakcji widowni występ można zaliczyć do bardzo udanych. Publiczność nie szczędziła oklasków i zachwytów zwłaszcza gdy na scenie pojawił się sześcioletni Alan Marzec tańczący w stylu breakdance, ale to nie znaczy, że dziewczynki były gorsze. Pierwszy układ zatańczyły równo i rytmicznie. Nie gorzej zaprezentowały się jako cheerleaderki. Pokazały ile mają w sobie energii i jak są zdolne. Dodatkową atrakcją były używane podczas występu kolorowe pompony.

Taniec w grupie wymaga indywidualnego zaangażowania ze strony każdego członka zespołu. Każdy powinien mieć również poczucie jedności, jakie daje bycie w grupie, zadowolenia, jakie daje fakt, że potrafimy wspólnie tańczyć i radości, jaką daje ruch. Ważne jest także podejście trenera. Musi on wiedzieć o tym, że każdy członek grupy stanowi indywidualną postać i do każdego tancerza należy podejść w sposób wyjątkowy. Trzeba pamiętać, by każdy w zespole był równy. Jakiekolwiek wywyższanie prowadzi do zniechęcenia i sporów. Właśnie takie podejście w dużej mierze gwarantuje każdemu występowi sukces – powiedziała Katarzyna Dziekańska, opiekunka grupy.

Dzieci z grupy tanecznej poprzez udział w próbach i występach nie tylko uczą się płynności ruchów, koordynacji, równowagi, kształtują i rozwijają w sobie kreatywność, dyscyplinę, pamięć, ale również nabywają umiejętność pozbywania się tremy i nieśmiałości oraz zyskują większą wiarę w siebie i swoje możliwości. Zajęcia te uczą dzieci szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania oraz wzbudzają w dzieciach świadomość zdrowego stylu życia. Dzieciaki z „Dancing Stars” dobrze wiedzą, że taniec wymaga poświecenia, że nie zawsze wszystko od razu da się wytańczyć i ile trzeba się namęczyć i wiele razy powtarzać kroki, ale mimo to już przygotowują kolejny układ taneczny.