„Jestem kobietą, więc idę. Mammografia”

W imieniu Stowarzyszenia PROREW, realizującego kampanię „Jestem kobietą, więc idę. Mammografia”, której celem jest zwiększenie liczby badanych kobiet oraz podniesienie świadomości społecznej w obszarze profilaktyki raka piersi, serdecznie zapraszamy do udziału w programie.

Wczesne wykrycie choroby nowotworowej piersi daje prawie stuprocentową gwarancję wyleczenia, jednak obecnie problemem pozostaje dostęp do badań diagnostycznych i brak chęci kobiet do udziału w nich. Poziom świadomość Polek i regularność badań wciąż pozostawiają wiele do życzenia, szczególnie w porównaniu z krajami skandynawskimi, gdzie wczesne rozpoczęcie diagnostyki i leczenia raka piersi zmniejszyły umieralność nawet o 30 proc. Jednak warunkiem skuteczności działań profilaktycznych jest ich masowość, długoterminowość i wysoka jakość. To działanie długofalowe, którego efekty będą widoczne po wielu latach.

Jeśli któraś z Pań  chciałaby wykonać darmowe badania, wystarczy zadzwonić pod numer infolinii – +48 690 06 06 41.

W ramach projektu „Jestem kobietą więc idę. Mammografia” odbywać się także będą spotkania informacyjno – edukacyjne, których celem będzie promowanie badań profilaktycznych,edukacja prozdrowotna, a także  zapoznanie Pań z historiami Amazonek – kobiet, które wygrały walkę z rakiem. Pragniemy zachęcić wszystkie Panie do udziału w spotkaniach, które odbywają się na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Ich kalendarz będziecie Państwo mogli znaleźć pod linkiem http://jestemkobieta.org/.