Jubileusz 50 i 60 – lecia pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Górno.

Jubileusz 50 i 60lecia pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Górno.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Krajnie o godzinie 12:00. Mszę koncelebrowali Proboszcz Parafii Leszek Sztandera, wikariusz Piotr Muszyński oraz ks. Stanisław Pasich. Uroczystą mszę uświetnił śpiew chóru oraz scholi. Myślą przewodnią kazania było pojęcie miłości jako mocy, która scala związki małżeńskie na długie lata, na dobre i na złe. Małżonkowie obchodzący jubileusz byli dowodem miłości cierpliwej i wiernej.

Dostojnych jubilatów w Gminnym Ośrodku Kultury w Krajnie przywitała Joanna Winiarska, po czym  oddała głos wójtowi gminy Górno Przemysławowi Łysakowi, który gratulował parom małżeńskim tak wspaniałego jubileuszu. Następnie głos zabrał starosta kielecki Zdzisław Wrzałka i złożył jubilatom najserdeczniejsze życzenia. Potem gratulacje oraz moc życzeń padły z ust Marzeny Jamrożek przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich z Krajna, Stanisław Szyszkowskiego posła oraz Ryszarda  Mańkusa radnego powiatowego. Wójt podziękował również Pani Łucji Nowak zastępcy kierownika USC, Pani Agnieszce Anioł pracownicy UG, Pani Joannie Winiarskiej szefowej GOK oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Krajna  za przygotowanie i zorganizowanie tej wyjątkowej uroczystości.

Następnie dla 12 par obchodzących jubileusz złotych godów zostały uroczyście wręczone medale, listy gratulacyjne, grawertony oraz kwiaty:

Państwo Zygmunt i Halina Czaja zam. Wola Jachowa, Adam i Urszula Jędrzejek zam. Leszczyny, Bronisław i Maria Skowrońscy zam. Bęczków, Józef i Helena Strząbała zam. Radlin, Marian i Janina Grzegolec zam. Górno-Parcele, Stefan i Zofia Cichońscy zam. Bęczków, Mieczysław i Janina Kaczmarczyk zam. Radlin, Edward i Krystyna Cedro zam. Radlin, Józef i Zofia Nogalscy zam. Górno, Władysław i Aniela Furmanek zam. Cedzyna, Mieczysław i Cecylia Hińcza zam. Radlin, Stanisław i Helena Mazurczak zam. Górno

 

Potem dla 13 par obchodzących diamentowy jubileusz zostały wręczone grawertony, listy gratulacyjne oraz kwiaty:

Państwo Genowefa i Józef Zawadzcy zam. Cedzyna, Anna i Bolesław Anioł zam. Krajno Pierwsze, Irena i Ludwik Szyszkowscy zam. Krajno Drugie, Stanisława i Antoni Wosztyl zam. Radlin, Janina i Bolesław Kaleta zam. Krajno Drugie, Marianna i Stefan Waldon zam. Krajno Pierwsze, Stanisława i Władysław Zych zam. Górno, Władysława i Zygmunt Sulej zam. Górno, Stanisława i Józef Bugajscy zam. Leszczyny, Zofia i Jan Kwaśniewscy zam. Radlin, Stanisława i Władysław Anioł zam. Leszczyny, Marianna i Wawrzyniec Tuz zam. Wola Jachowa oraz Państwo Bronisława i Stefan Matuszewscy zam. Radlin.

Swoim występem uroczystość uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Bęczkowianie”, którego dwaj członkowie wraz z małżonkami również znaleźli się w gronie jubilatów. Natomiast Pani Teresa Filipczak z Koła Gospodyń Wiejskich z Krajna, przeczytała jubilatom piękny wiersz. Na tę okazję swój wiersz przeczytał również Bronisław Skowroński z Zespołu „Bęczkowianie”.

Po oficjalnej części uroczystości jubilaci oraz przybyli goście udali się na uroczysty obiad przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krajna.

[Not a valid template]