KGW z Woli Jachowej na spotkaniu z Pierwszą Damą

W piątek, 17 stycznia członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Jachowej

w towarzystwie wójta gminy Górno Przemysława Łysaka, radnego Grzegorza

Skiby, szefowej Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie Joanny Winiarskiej oraz Pana Stanisława Sobieraja, który w trakcie występów przygrywa Paniom na akordeonie gościły w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Spotkanie z Panią Prezydentową było nagrodą jaką Panie z KGW w Woli Jachowej otrzymały za zajęcie III miejsca w Plebiscycie na Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich 2013 w Województwie Świętokrzyskim. Zaproszenie na to spotkanie oraz grawerton i dyplom było nagrodą od Posłanki na Sejm Pani Marzeny Okły-Drewnowicz.

      Podczas wizyty Panie odbyły uroczyste spotkanie z Pierwszą Damą  Rzeczpospolitej Polskiej Panią Anną Komorowską, której na powitanie zaśpiewały piosenkę, którą same napisały specjalnie na tą okazję.

       W trakcie prezentacji, Panie opowiedziały Pierwszej Damie o swoich zainteresowaniach, pasjach oraz sukcesach jako odniosły w konkursach, przeglądach, w których reprezentowały gminę Górno. Następnie wręczyły Pani Prezydentowej prezent, którym były przepiękne kolorowe własnoręcznie zrobione poduszki.

       Podarunkiem od wójta gminy Górno był oryginalnie wykonany pająk, a radny Grzegorz Skiba mając na uwadze fakt, że 06.12.2013 Sejm RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2014 Rokiem św. Jana z Dukli przekazał Pani Annie Komorowskiej piękny kalendarz opisujący świętego Jana od Parafian z gminy z Bęczkowa, która jest jedyną w Diecezji Kieleckiej pod wezwaniem św. Jana z Dukli.

       

        Potem był czas na wspólne zdjęcia oraz rozmowy. Następnie zebrani w Ogrodzie Zimowym goście skorzystali z poczęstunku oraz otrzymali upominki ufundowane przez Panią Prezydentową. Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich dostały piękne porcelanowe filiżanki z prezydenckim emblematem, a pozostali goście długopisy oraz portfele.

 

        Następnie w towarzystwie przewodnika rozpoczęło się  zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Ogromne wrażenie na zwiedzających wywarły piękne obrazy zdobiące ściany pałacu oraz przepiękny kryształowy żyrandol zdobiący Salę Kolumnową.

 

        Pomimo niesprzyjającej aury zanim wróciliśmy do domu udaliśmy się na godzinny spacer po Warszawie podczas którego mogliśmy podziwiać świąteczne iluminacje – powiedziała szefowa Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie Joanna Winiarska.

 

      Cieszę się, że  mogłam uczestniczyć w tak wyjątkowym spotkaniu w tak wyjątkowym miejscu i w tak wyjątkowym towarzystwie i już dziś planuję wycieczkę dla Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Górno  ale tym razem do Sejmu – skwitowała  Winiarska.

KGW z Woli Jachowej na spotkaniu z Pierwszą Damąak wyjątkowym miejscu i w tak wyjątkowym towarzystwie i już dziś planuję wycieczkę dla Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Górno ale tym razem do Sejmu – skwitowała Winiarska.

[Not a valid template]