Kolagenowe spotkanie w Bibliotece Publicznej w Krajnie

W Bibliotece Publicznej w Krajnie w dniu 04.03.2015 roku miał miejsce wykład o tematyce prozdrowotnej oraz „urodowej” skierowany do osób w każdym wieku. Udział w wykładzie umożliwił zapoznanie się z działaniem kolagenu na organizm człowieka. Spotkanie poprowadziła pani mgr Janina Ulińska, konsultant Colway. Mówiła miedzy innymi o tym jak kolagen działa na układ immunologiczny, że jest dobry na oparzenia, opuchlizny, stany zapalne jamy ustnej, stany zapalne stawów, odleżyny, stany zapalne pęcherza moczowego, dolegliwości żołądkowe, bolesności kręgosłupa, że poprawia pracę jelit, leczy łuszczyce, trądzik, alergie, ma szerokie zastosowanie w kosmetologii itd. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Pani Janina mówiła bardzo ciekawie i odpowiadała na wszystkie pytania jakie zadawali jej zebrani. Odpowiedzi uzupełniała Klaudia Jaguś, która jest menedżerem Colway. Uczestnicy spotkania mieli możliwość usłyszeć nie tylko o tym na jakie schorzenia kolagen jest wskazany i w jakiej postaci występuje, ale dowiedzieli się, że o rzeczywistym wieku biologicznym nie decyduje, jak się mylnie uważa data urodzenia, czy liczba siwych włosów, ale kondycja białek łączących niemal wszystkie komórki naszego organizmu.

Nie zdawałam sobie sprawy, że kolagen pełni tak ważną rolę w naszym organizmie. Ta prelekcja uświadomiła mi, iż bierze on udział w funkcjach życiowych prawie wszystkich układów, narządów i tkanek – powiedziała Emilia Pyszczyńska, która na spotkanie do Krajna przyjechała z Borkowa.

Takie spotkania są bardzo potrzebne, bo dzięki nim ludzie dowiadują się jak działać, aby poprawić swój stan zdrowia i urody, a co za tym idzie samopoczucie. Biblioteka też na tym zyskuje, bo jest to forma promocji czytelnictwa. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że posiadamy również książki z zakresu medycyny czy kosmetologii . Dzięki temu, że to spotkanie odbyło się w bibliotece zyskałam kilku nowych czytelników, którzy nigdy wcześniej nie korzystali ze zbiorów biblioteki, w której pracuję. W ubiegłym roku została wyremontowana sala, więc dlaczego tego nie wykorzystać – powiedziała Katarzyna Dziekańska, starszy kustosz krajeńskiej biblioteki.

Po spotkaniu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego głównego białka tkanki łącznej planowane jest następne spotkanie. O jego terminie powiadomimy osobnym ogłoszeniem.

[Not a valid template]