Koniec roku szkolnego w szkole i w bibliotece w Krajnie

W Bibliotece Publicznej w Krajnie uroczyście świętowano koniec roku szkolnego, albo jak kto woli początek wakacji. Pani Katarzyna Dziekańska podziękowała wolontariuszom i aktywowi  bibliotecznemu za bezinteresowną pomoc. Na uroczystej akademii w Zespole Szkół w Krajnie skierowała do dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców ciepłe słowa, wręczyła dyplomy i nagrody wielu osobom, a trzeba przyznać, że z roku na roku czytelników, którzy chcą pomagać  jej w pracy jest coraz więcej. W tym roku nagrodzeni zostali:

Gabrysia Kałuża, Anita Sobczyk, Ola Matysek, Anita Krawczyk, Kasia Szlufik Martyna Sobieraj, Anita Obara z klas III gimnazjum, które zakończyły edukację  ZS w Krajnie, ale zapewniły, że  z Biblioteką w Krajnie  nie rozstają się.

Patrycja Mańkus, Kamila Obara, Patrycja Krawczyk ,Ola Kuroś, Martyna Szlufik, Klaudia Michcik, Dominika Janocha, Kasia Anioł, Wiktor Kuroś z klas II gimnazjum.

Kasia Świderska, Żaneta Gawlik, Ola Zdolińska, Martyna Szlufik, ,Paulina Jaguś, Natalka Matuszewska, Wiktoria Cedro, Patrycja Kuroś  z klas I gimnazjum.

Z wyrazami wdzięczności p. Kasia zwróciła się do wszystkich, którzy zbierali nakrętki, a tym samym pomagali chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Niestety nagrody otrzymali tylko najmłodsi „zbieracze”, a i tak pani Kasia rozdała ponad 40 upominków. Nie sposób nagrodzić wszystkich, gdyż biblioteka nie dysponuje funduszami na ten cel – mówi p. Kasia i tłumaczy ,że najważniejsze jest to, iż pomagamy chorym dzieciom, a ich radość jest  największą nagrodą. Akcja zbierania nakrętek trwa nadal i biblioteka przyjmie każdą ilość, tym bardziej ,że nie ma problemu z odbiorem, bo po nakrętki przyjeżdża na miejsce kurier z Fundacji Miśka Zdziśka, a ostatnio kilka worków odebrała osobiście mama chorego Bartka, który  potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego.

Pani kustosz podziękowała  za współpracę nauczycielom szkół z terenu gminy Górno. W roku szkolnym 2012/2013  z Biblioteką  Publiczną w Krajnie współpracowali : Małgorzata Mól, Monika Satro, Magdalena Wójcik, Ewa Lach, Małgorzata Kaleta, Bożena Stepnik, Joanna Osuch, Agnieszka Machocka, Sylwia Sowińska, Elżbieta Dąbek, Halina Bujnowska, Małgorzata Szlufik  z Zespołu Szkół w Krajnie.

Ewa Stepniak, Alicja Laskowska, Marta Karyś, Renata Dostał z  Zespołu Szkół w Górnie.

Małgorzata Śliwińska ,Joanna Hińcza ze Szkoły Podstawowej w Radlinie.

Robert Piotrowski, Sylwia Krzysiek, Anna Sańpruch z Zespołu Szkół w Woli Jachowej oraz  Justyna Raczyńska ze Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach.

„Wdzięczność jest pamięcią serca”- takie słowa skierowała bibliotekarka do Marzeny Olejarczyk, Urszuli Jamrożek i Marii Staniewskiej – mieszkanek Krajna właśnie za okazane serce, bo te panie są zawsze gotowe służyć pomocą bibliotece. Przygotowała również pisemne podziękowania  firmom sponsorującym nagrody do „Konkursu Poetyckiego dla mieszkańców gminy Górno” tj. Portalowi www.krajno.pl, Zespołowi muzycznemu Spektrum z Górna, firmie Spaw- Jar Jarosław Kopczyński z Krajna, Gospodarstwu Agroturystycznemu Renaty i Krzysztofa Grzegolec z Krajna oraz firmie Przewóz Osób Autobusem Józefa Kubickiego ze Skrzelczyc .

Ogromną niespodzianką dla p. Kasi było to, że i jej podziękowano za wszystko, co robi  dla uczniów, czytelników i całej społeczności gminy Górno. Jestem mile zaskoczona, że zespół Crazy Melodies zagrał mi utwór napisany specjalnie dla mnie i że dostałam tyle kwiatów – powiedziała wzruszona p. Kasia i stwierdziła, że  dla takich chwil warto  pracować. Chciało mi się płakać gdy przedszkolaki wręczały mi różyczki i to nic, że trochę je „zmaltretowały” czekając na swoją kolej, bo przecież piękno kwiatów zależy od tego, kto mam je ofiarowuje.

[Not a valid template]