Kraiński debiut „Za Dychę”

„Kabaret Za Dychę” to nazwa kilkuosobowej grupy, którą tworzą czytelnicy Biblioteki Publicznej w Krajnie – Agata Grzegorczyk, Wiktoria Szlufik, Agata Grabińska, Kacper Grzegorczyk, Gabrysia Szlufik, i Magdalena Grzegorczyk. Kabaret powstał w maju 2014 roku i grał na bibliotecznych imprezach. Przed liczniejszą publicznością wystąpił pierwszy raz w dniu 07.09.2014 roku na imprezie „Dzień Pieroga” w Krajnie. Prowadzący festyn zaprosił wszystkich na występ żartując, że są to „kraińskie debiuty”. Kabaret przedstawił skecz pod tytułem „Pani z miasta i baba ze wsi”, którego akcja rozgrywa się na przystanku autobusowym. Już sama charakteryzacja i wyjście na scenę wywołały salwy śmiechu. Aktorzy- amatorzy, mimo że debiutowali zagrali rewelacyjnie i rozbawili ludzi do łez. Wspaniale odnalazł się na scenie pan z publiczności, który zagrał Stacha.

Nie spodziewałam się, że młodzi ludzie zagrają tak dobrze, bo przygotowywaliśmy się do występu zaledwie kulka dni. Starałam się przekazać im jak najwięcej rad dotyczących zachowania scenicznego i sztuki improwizacji w przypadku, gdyby zapomnieli tekstu, ale to co zrobili przeszło moje najśmielsze oczekiwania, powiedziała Katarzyna Dziekańska, opiekunka grupy.

Młodzież była bardzo szczęśliwa, gdy tuż po zejściu ze sceny podeszła do nich pani i zaprosiła na przegląd kabaretów do Bodzentyna, a ludzie podchodzili do nich z gratulacjami.

Warto wspomnieć, że wszyscy członkowie kabaretu są mocno zaangażowani w przygotowanie każdego występu i ci którzy akurat w danym skeczu nie wychodzą na scenę, wykonują rekwizyty, pomagają w charakteryzacji, przygotowują muzykę. Jednym słowem, każdy jest za coś odpowiedzialny.

[Not a valid template]