Międzynarodowy Dzień Teatru w Krajnie

Teatr jest aktywna refleksją nad samym sobą. Novalis

Międzynarodowy Dzień Teatru jest bardzo ważnym dniem obchodzonym w kraińskiej bibliotece. A wszystko dlatego, że działają tu grupy teatralne „Biblioteczne Talenciaki” i „Książkowe Skrzaty”. Do obchodów włączają się również grupy taneczne „Dancing Stars” i „Happy Girls” oraz kabaret „Za Dychę”. Wszystkie formacje wyznają zasadę – słowa Kazimierza Korda „ Dobry teatr, to nie tylko kwestia środków, ale przede wszystkim zapał twórców”.

Dzień 27 marca 2017 roku był  okazją do budzenie zaciekawienia książką przez zabawy literacko – teatralne i plastyczne. Tego dnia w bibliotece odbywały się ciekawe zajęcia. W ich trakcie uczestnicy rozwijali swoje umiejętności autorskie, wokalne, literackie, plastyczne, a także  pracowali nad perfekcją słowa, ruchu i mimiki. Uczyli się tolerancji, odpowiedzialności, wyrażania własnych emocji. Mieli możliwość współpracy w zespole, co  pozwoliło im rozumieć znaczenie konieczności współpracy z innymi.

Krótkie inscenizacje umocniły w młodych ludziach wiarę w siebie, a samodzielne dobranie kostiumu sprawiło im wiele przyjemności. Takie zajęcia to ciekawy i twórczy sposób spędzania wolnego czasu.