Monitoring na cmentarzu w Krajnie

Przy okazji dnia Wszystkich Świętych DSC07923wiele osób zwróciło uwagę na zalety monitoringu Cmentarza w Krajnie.W opinii mieszkańców Krajna powodem zamontowania kamer na cmentarzu były liczne kradzieże kwiatów i zniczy z grobów. Wiązanki i znicze ginęły bardzo często, a odkąd jest monitoring nie było takiego przypadku – DSC07885powiedziała Joanna Rojek z Krajna Pierwszego.
W ubiegłym roku całe
Krajno obiegła wieść, że dzięki monitoringowi został rozpoznany mężczyzna, który nagminnie podrzucał śmieci pod kraińskie miejsce wiecznego spoczynku oraz została złapana złodziejka kwiatów, ale nie wiem czy to jest prawda – mówi kobieta w średnim wieku, która przyszła na cmentarz w Krajnie, aby zapalić znicze DSC07912na grobie swojego ojca. System monitoringu cmentarza chwali także mieszkanka Kielc – pani Teresa Kołomańska,    DSC07916 bo jak twierdzi dzięki niemu może spokojnie przywozić kwiaty i znicze wcześniej niż w dniu Wszystkich Świętych.

Pamiętajmy, że  sam monitoring sprawy nie załatwi i trzeba reagować na każdy akt wandalizmu. Bądźmy świadomym społeczeństwem pozbawionym znieczulicy, bo jeżeli będziemy biernie się przyglądać  scenom dewastacji i kradzieży, to nawet setka kamer na cmentarzu nie pomoże. Nie reagując wydajemy ciche przyzwolenie na tego typu zachowania. A czasami zwykłe zwrócenie uwagi odnosi skutek. 

K.D.

                              

             

DSC07888