Nagrody i dyplomy za czytelnictwo oraz podziękowania za życzliwość, ofiarność i wsparcie okazane Bibliotece Publicznej w Krajnie

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła”. Wisława Szymborska
 W Bibliotece Publicznej w Krajnie nagrodzono czytelników za osiągniecie wysokich wyników w czytelnictwie, zbieranie nakrętek na cele charytatywne oraz podziękowano za współpracę, bezinteresowną pomoc, życzliwość i wsparcie okazane tej instytucji. Okazją do tego typu działań było zakończenie roku szkolnego i przedszkolnego, bo jeżeli chodzi o „koniec roku bibliotecznego w bibliotece publicznej”, to pojęcie takie nie istnieje, gdyż biblioteki są czynne również w wakacje.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 zbiegło się w czasie z sezonem truskawkowym, który w Krajnie jest okresem wytężonej pracy dla większości mieszkańców, dlatego pani bibliotekarka nie wręczała nagród oficjalnie podczas uroczystego finału.

– Pochodzę z tej miejscowości i rozumiem, że zbiór truskawek to ważna sprawa, dlatego zniosłam nagrody do klas, aby nauczyciele rozdali je uczniom, bo wręczanie ich przeze mnie na sali gimnastycznej zabrałoby sporo czasu, który dla plantatorów truskawek jest bardzo cenny, zważając na nietrwałość tych owoców. Cieszę się, że mimo to czytelnicy nie zapomnieli o mnie i przyszli do biblioteki z kwiatami i słodyczami – powiedziała Katarzyna Dziekańska, starszy kustosz.

Koniec roku w przedszkolu był natomiast okazją do spotkania z najmłodszymi czytelnikami, ich rodzicami i nauczycielami, bo kończył się ostatniego dnia lipca i ludzie mieli więcej czasu.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła”, przytoczyła słowa Wisławy Szymborskiej pani bibliotekarka i powiedziała, że czytanie dziecku niesie ze sobą korzyści, które pomagają w wychowaniu małego człowieka.

Z rąk pani Kasi dyplomy i nagrody za czytelnictwo, a właściwie za oglądanie ilustracji i słuchanie czytanych książeczek przez najbliższych otrzymało aż 18 małych czytelników. Te dzieci, którym rodzice, dziadkowie lub rodzeństwo rzadziej wypożyczali książki dostały nagrodę na zachętę. Warto wspomnieć, że część dyplomów dla przedszkolaków została wykonana ręcznie przez uzdolnioną plastycznie Gabrysię Kałużę, która mimo, że nie jest już uczennicą kraińskiej szkoły, to nadal działa w aktywie Biblioteki Publicznej w Krajnie.

Pani kustosz podziękowała i wręczyła dyplomy nauczycielkom przedszkola – p. Renacie Tofil i p. Marcie Obarzanek za pomoc w budzeniu zainteresowań czytelniczych u dzieci, a p. Marzenie Olejarczyk za życzliwość i ofiarność okazaną bibliotece.

[Not a valid template]