Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Krajnie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Obchodzone jest 29 września. Data ta nie jest przypadkowa. Odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Tego dnia w Bibliotece Publicznej w Krajnie czytano głosem na wszystkich przerwach miedzy lekcjami. Bibliotekę odwiedzili również uczniowie klasy II ze szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią Bożeną Stępnik. Teksty czytała pani bibliotekarka i kilku uczniów. Dzieci uczyły się od pani Katarzyny Dziekańskiej trudnej sztuki origami. Powstały piękne zakładki do książek tzw. „narożniki”.

Pod koniec dnia do biblioteki przyszły trzylatki z miejscowego przedszkola z panią Martą Obarzanek. Maluchy były bardzo przejęte, zaciekawione nowym miejscem i nie bały się nawet maski pirata, w której pani Kasia, pani Marta i ich starszy kolega Kuba czytali im bajeczki.

Pani Kasia przekonywała rodziców, którzy przyszli zabrać swoje pociechy do domu, żeby czytali dzieciom, bo czytanie  stymuluje  rozwój dzieci i wzbogaca ich  słownictwo.