Otwarcie Izby Regionalnej w Gminnym Ośrodku Kultury

22 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie z siedzibą Krajno-DSC_1023 DSC_1018 DSC_1017Parcele została otwarta Izba Regionalna. Pomysłodawcą stworzenia Izby w Domu Kultury była Pani Ewa Siudajewska. Pierwsze eksponaty przekazał nam Zespół Szkół w Bęczkowie, a oprawę artystyczną naszej Izby zawdzięczamy Pani Barbarze Salwie.

Jako kierownik GOK-u jestem otwarta na pomysły mieszkańców i zaangażowaniem oraz przyjemnością staram się realizować. I właśnie nowo powstała Izba jest owocem współpracy pomiędzy szkołą, mieszkańcami, a Domem Kultury – mówi z radością Joanna Winiarska.

Mieszkańcy gminy Górno chętnie odwiedzają Dom Kultury właśnie po to aby zobaczyć nowo otwartą Izbę. Z sentymentem oglądają eksponaty opowiadając, że niektóre z nich pamiętają jeszcze ze swojego dzieciństwa.

Cieszę się, że nasza Izba Regionalna spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i będzie mi bardzo miło jeżeli mieszkańcy gminy Górno będą dzielić się z GOK swoimi pamiątkami tym samym wnosząc część swojej historii do naszej Izby Regionalnej.