Projekt Szlachetna Paczka w Krajnie

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Obecnie w bazie projektu Szlachetna Paczka znajduję się 16 rodzin z miejscowości Krajno, które potrzebują pomocy.

Wystarczą 4 proste kroki, żeby zostać Darczyńcą i sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowy!

1.    Wybór rodziny
Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl znajduje się baza rodzin – to z niej będziesz mógł wybrać rodzinę, dla której przygotujesz konkretną, odpowiadającą potrzebom pomoc.

2.    Kontakt z wolontariuszem opiekującym się rodziną

Na każdym etapie przygotowywania paczki możesz kontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się rodziną. Wolontariusz może udzielić Ci wskazówek i odpowiedzieć na pytania, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z przygotowaniem paczki.

3.    Przygotowanie Paczki według listy potrzeb

Rodzina podczas spotkania z wolontariuszem wymieniła rzeczy, których potrzebuje – zostały one zapisane na liście potrzeb rodziny. Wskazała też te, na których najbardziej jej zależy. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co zbywa, rzeczy w paczce powinny być nowe lub przynajmniej sprawne i niezniszczone.

4.    Dostarczenie Paczki do magazynu

W dniu finału (w weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem) zostaniesz poproszony o dostarczenie  Paczki do magazynu w twojej miejscowości (magazyn znajduje się obok plebanii kościoła w Krajnie). Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość prezentu opakuj go w świąteczny papier, zadbaj żeby wyglądał pięknie.

W magazynie będzie czekał na Ciebie wolontariusz, który zawiezie paczkę do rodziny, a następnie podzieli się z Tobą emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków. Z pewnością moment, kiedy otrzymasz informację zwrotną i podziękowanie za trud włożony w udzielenie konkretnej pomocy, będzie dla Ciebie wzruszający.

AS.