Przedstawienie „Żabka Gaduła” na Sześćdziesięciolecie Biblioteki Publicznej w Krajnie

Biblioteka Publiczna w Krajnie istnieje już sześćdziesiąt lat. Z tej okazji w bibliotece wystawiono bajkę „Żabka Gaduła” napisaną przez Mariannę Staniewską. Teksty piosenek do przedstawienia  napisała Katarzyna Dziekańska. Mali aktorzy w przepięknych kostiumach  pod kierunkiem Marty Obarzanek przedstawili pouczającą bajkę o małej, niesfornej żabce, która nie słuchała nikogo, była straszną gadułą i cudem uniknęła nieszczęścia. W rolę niegrzecznej żabki  Rechotki (gaduły) wcieliła się Wiktoria Obarzanek, bocian to Mikołaj Jamrożek, mama Kumkusia – Zofia Banyś, czajka- Seweryn Matuszewski, ciocie Pływaczki – Lena Zagórska, Julia Grzegorczyk, Magda Banasik, córki Kumaczki – Agata Zielińska i Maja Anioł, prababcia Kumina- Lena Mrozik, pradziadek- Michał Jaguś, konik polny- Kacper Sobieraj, babcia Żaba- Patrycja Pióro oraz  mieszkańcy łąki- Wiktoria Grzegorczyk, Szczepan Wzorek, Bartek Szlufik, Piotr Klimek, Karol Jaguś, Piotr Jaguś, Wiktor Kuś i  Kacper Jamrożek. Narratorem była  Katarzyna Dziekańska.

Publiczność była zachwycona tym, co działo się na scenie i nie szczędziła braw. Gościem specjalnym była dyrektor Zespołu Szkół w Krajnie, pani Ewa Lach.

Warto dodać, że przepiękna scenografia została wykonana z własnych środków przez Katarzynę Dziekańską, Mariannę Staniewską i Martę Obarzanek. Wspaniałe kostiumy  z recyklingu to dzieło Marianny Staniewskiej.

Po przedstawieniu zaproszono wszystkich obecnych na słodki poczęstunek.

Pani bibliotekarka serdecznie dziękuje czytelniczkom – Monice Sykuła i Agnieszce Grzegolec, które specjalnie przyszły na przedstawienie, aby nagrać film i zrobić zdjęcia.