Spotkanie z Mariuszem Hantke poetą, przewodnikiem beskidzkim

15 lutego 2013 rokhantke 69 wierszyu w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie odbyło się spotkanie z Mariuszem Hantke poetą, przewodnikiem beskidzkim.
Na początku kierownik GOK Pani Joanna Winiarska powitała zebranych gości, następnie przekazała głos Pani Wiesławie Juchnowskiej, która w kilku słowach wprowadziła słuchaczy w odpowiedni nastrój.
Rozpoczęła się prelekcja o zbójnictwie góralskim w historii, legendzie i piosence, którą poprowadził poeta Pan Mariusz Hantke. Kolejnym etapem spotkania była prezentacja książki pt. „69 Wierszy”.
Pomiędzy recytacją wybranych wierszy poeta zaprosił mieszkańców gminy Górno  do wspólnego śpiewania. Występy wokalno – muzyczne odbyły się z udziałem akordeonisty Edwarda Kalety.
W przerwach odbywały się konkursy z nagrodami podczas których zebrani goście mogli wykazać się wiedzą nabytą podczas prelekcji. Na zakończenie była możliwość nabycia książki z autografem autora. Ostatnim etapem spotkania było zaproszenie na słodki poczęstunek, który przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krajna podczas którego można było porozmawiać z poetą.

Joanna Winiarska