Uroczysty finał konkursu plastycznego pod hasłem „Piękno przyrody Gór Świętokrzyskich, krajobrazy kraju dzieciństwa i młodości Stefana Żeromskiego oraz magia i uroda ziemi rodzinnej pisarza” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Krajnie

W dniu 05.11.2014 roku w Bibliotece Publicznej w Krajnie odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego organizowanego z okazji 150 rocznicy urodzin Stefana Żeromskiego. Ideą konkursu było propagowanie wiedzy na temat piękna i walorów przyrodniczych ziemi świętokrzyskiej oraz rozwijanie zainteresowań twórczością literacką Stefana Żeromskiego. Celem plastycznej rywalizacji było rozbudzenie zamiłowań plastycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, umożliwienie zaprezentowania swojego talentu oraz zdobywanie doświadczenia w dziedzinie różnych form plastycznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Główną nagrodą był tablet ufundowały przez firmę „Trans- Z” Czesław Ziach, Krajno – Parcele 27 B.
Na uroczystość rozdania nagród przybyli sponsorzy, którzy osobiście wręczyli nagrody finalistom. W imieniu firmy „Trans – Z” nagrodę wręczyła córka właściciela – Małgorzata. Osobiście nagrody wręczali sponsorzy:
Renata Skiba – Sklep Spożywczo Przemysłowy, Krajno Pierwsze 89 B
Sylwia Marzec – „Mir – Marz Domy z drewna” Mirosław Marzec,
Krajno – Parcele 58 A
Grzegorz Skiba, radny gminy Górno
Małgorzata Waldon, Krajno – Parcele 47 B
Katarzyna Januchta, Krajno Drugie 140
Elżbieta Czajkowska, Górno – Parcele 57
Andrzej Susło, Krajno – Parcele 6 C
Panie z Klubu Przyjaciół Biblioteki Publicznej w Krajnie wręczyły nagrody w imieniu tych sponsorów, którzy nie mogli przybyć na uroczystość, a byli to:
Krzysztof Kuroś, Krajno – Parcele 4
Marek Dziekański, Górno 57 A
„Domren” Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe Renata Zielińska, Krajno – Parcele 32 B
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KDM” Marcin Tofil, Krajno Pierwsze 87 B
Sklep ABC Danuta Machul, Krajno – Parcele 18
Kwiaciarnia Cudawianki, Święta Katarzyna ul. Kielecka 35
Kamieniarstwo Szczepańczyk Dariusz Szczepańczyk, Górno 150 C
Po rozdaniu nagród zaproszono wszystkich na poczęstunek i do zwiedzania wystawy prac konkursowych oraz izby regionalnej. Dzieci mogły pobawić się w dolinie malucha.
Radny, Grzegorz Skiba i właścicielka sklepu, Renata Skiba przywieźli słodycze, którymi częstowali wszystkich uczestników imprezy. Niby mały gest, a jakże znaczący dla biblioteki, która nie posiada żadnych środków finansowych na takie działania.
Finalistom gratuluję, a sponsorom serdecznie dziękuję. Jestem wzruszona i zaskoczona, że tak wiele osób zgłosiło się, aby sprawić radość innym.
Katarzyna Dziekańska

[Not a valid template]