W Gminnym Ośrodku Kultury szykujemy się do „Dnia Chińskiego”

W związku z dużym zainteresowaniem dzieci oraz młodzieży gminy Górno kulturą Chin GOK oferuje kolejne ciekawe zajęcia, których myślą przewodnią będzie kultura chińska. W minionym tygodniu poza zajęciami wokalnymi, tanecznymi, muzycznymi, artystycznymi były również warsztaty plastyczno-teczniczne nawiązujące do kultury chińskiej.

W poniedziałek dzieci wykorzystując  kartony robiły chińskie smoki, które potem były malowane i ozdabiane. Następnie pod opieką Pani Katarzyny Majchrzak oraz Pani Barbary Salwy dzieci brały udział we wspólnym malowaniu na płótnie. We wtorek wkroczyliśmy taneczną nutą zajęciami z Zumby. Następnie odbywały się lekcje śpiewu oraz nauka gry na perkusji. W między czasie do naszego Domu Kultury przyjechał gość specjalny, którym była Pani Li Ying.

Pani Li Ying pochodzi z miasta Weihai prowincji Shendong. W Polsce mieszka od 5 lat. Jest Wiceprezesem Fundacji Promocji Współpracy Polski i Europy oraz Azji Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej „East-West”. Zajmuje się promocją kultury i języka chińskiego w Polsce. Dzieci, a w szczególności dziewczynki zachwycone były pięknym, tradycyjnym strojem w który ubrana była Pani Li Ying. Podczas spotkania z naszym gościem uczestnicy mieli okazję poznać tajniki kaligrafii, posłuchać ciekawych chińskich legend oraz poćwiczyć pisownię znaków chińskich.

Środę rozpoczęliśmy warsztatami plastyczno-technicznymi podczas których dzieci miały okazję oglądać albumy ze zdjęciami z Chin. Potem zaczęło się wspólne malowanie wybranych ilustracji. W przerwach dzieci miały możliwość obejrzeć bajki oraz wziąć udział w grach i zabawach. W czwartek odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne, na których robiliśmy stroje do przedstawienia o walecznym smoku, pięknej księżniczce oraz złym czarowniku.W piątek odbyły się zajęcia taneczne, zajęcia wokalne, zajęcia artystyczne oraz warsztaty plastyczno-techniczne.

Cieszę się, że zajęcia które oferujemy w Gminnym Ośrodku Kultury wzbudzają  tak duże zainteresowanie o czym świadczy ilość dzieci które przychodzą do nas aby wspólnie spędzić ten wakacyjny czas – mówi z uśmiechem Joanna Winiarska Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Krajnie. Mam nadzieje, że w równie licznym bądź jeszcze większym gronie będziemy się spotykać do końca wakacji, które wspólnie zakończymy „Dniem Chińskim” podczas którego między innymi będziemy prezentować wszystkie prace, które dzieci wykonają podczas naszych spotkań.

[Not a valid template]