W Wąbrzeźnie promują książkę o poetach z Krajna

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie promuje książkę pt. „Rozalia i Wojciech Grzegorczykowie. Ludowi poeci Gór Świętokrzyskich”. Autorem książki jest Paweł Becker.

– Spotkania autorskie jakie odbywają się w naszym  regionie cieszą się sporym zainteresowaniem, mówią pracownice wąbrzeskiej biblioteki – Aleksandra Czyżewska i  Marzena Seroka. Miło nam poinformować, że wąbrzeska biblioteka zaprosiła Katarzynę Dziekańską – bibliotekarkę z Krajna  na spotkanie autorskie, które miało miejsce 27.02.2017 roku w Wąbrzeźnie.

– Niestety nie mogłam pojechać, bo 28.02.2017 roku brałam udział w pracach komisji konkursowej w Zespole Szkół w Krajnie, ale jestem szczęśliwa, że w województwie kujawsko-pomorskim znają i cenią poetów z Krajna. Cieszę się, że  w Wąbrzeźnie i okolicach książka o naszych poetach jest tak popularna. Latem tego roku planuję spotkanie autorskie z panem Pawłem Beckerem i myślę, że tu w rodzinnej wiosce Rozalii i Wojciecha Grzegorczyków, zainteresowanie książką będzie o wiele większe niż na ziemi kujawsko – pomorskiej, powiedziała Katarzyna Dziekańska.

 Pani Kasia zaprzyjaźniła się z pracownicami wąbrzeskiej biblioteki. Jest z nimi w stałym kontakcie telefonicznym. Pracownice tamtejszej biblioteki dzięki tej książce dowiedziały się, że jest taka miejscowość jak Krajno i bardzo chcą tu przyjechać.

– I niech mi ktoś powie, że książki nie łączą ludzi, mówi z radością  pani Kasia i również zamierza odwiedzić Wąbrzeźno.

Pani Kasia serdeczne dziękuje  Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wąbrzeźnie  za zaproszenie, a autorowi za podarowanie książek z dedykacją dla niej i dla Biblioteki Publicznej w Krajnie.