Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krajnie

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krajnie można spędzić miło czas  łącząc zabawę ze zdobywaniem wiedzy o świecie i rozwojem swoich zainteresowań – mówi Joanna Winiarska – kierownik GOK.

Przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży z gminy Górno. W ramach akcji „Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury”, organizowane są zajęcia plastyczno-techniczne, zajęcia muzyczne (perkusja), zajęcia taneczne, zajęcia wokalne oraz warsztaty artystyczne. Uczestnikami opiekują się wolontariusze – Katarzyna Majchrzak oraz Bartosz Adamczyk.

Zdjęcie wykonane podczas zajęć muzycznych pod czujnym okiem Pana Bartosza Adamczyka. Dzieci uczą się gry na perkusji.

CAM00479

Poniższe zdjęcie przedstawia dzieci, które poznawały podstawowe kroki do Zumby.
Podczas kolejnych zajęć z poznanych kroków będą tworzyć układy
taneczne.CAM00473

W Gminnym Ośrodku Kultury można również spędzić czas ucząc się i poznając inne kultury.
Bardzo ciekawą i nowatorską inicjatywą jest organizowanie specjalnych warsztatów poświęconych kulturze i językowi Chin, prowadzonych przez dr Wojciecha Ostrowskiego z Fundacji Promocji Współpracy Między Polską i Europą oraz Azją Wschodnią i Azją Południowo-Wschodnią „East-West”.
Warsztaty zakończy „Dzień chiński” połączony z wystawą prac dzieci poświęconych tamtejszej kulturze oraz pokazem kuchni orientalnej i ceremoniału parzenia herbaty.

Na zdjęciu poniżej dzieci z Krajna: Julia Szlufik, Oliwia Szlufik oraz Krzysiu Susło oraz dr Wojciech Ostrowski na pierwszych zajęciach poświęconych kulturze Chin.

CAM00491

W godzinach otwarcia do dyspozycji jest sala projekcyjna gdzie dzieci mogą obejrzeć bajki.

Poniżej przedstawiony jest plan zajęć w GOK w Krajnie w okresie wakacyjnym

Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury