Wspólny finał konkursów – „Moja lalka” i „Dziewiętnastowieczny strój” organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Krajnie

W dniu 03.11.2015 roku w Bibliotece Publicznej w Krajnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród finalistom dwóch konkursów – „Moja lalka” i „Dziewiętnastowieczny strój”. Uroczysty finał rozpoczęły występy czytelników: Wiktora Waldona, Anity Czupryńskiej, Weroniki Boryckiej, Oliwii Cielemby, Damiana Grzegorczyka, Gabrieli Saletry, Wiktorii Rubak, Kingi Klimek, Franciszka Mochockiego, Zuzanny Kopczyńskiej i Natalii Surmacz, którzy rozbawili zebranych scenkami granymi na podstawie książek: „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima, „Bajka o złym barszczu, chciwej babie i mądrej misie” Lucyny Krzemienieckiej oraz „Kaczka Dziwaczka” Jana Brzechwy. Wszyscy występujący w przedstawieniu starali się wypaść jak najlepiej i udało się, sadząc po reakcji publiczności. Takie zabawy w bibliotece nie tylko upowszechniają literaturę i rozwijają czytelnictwo, ale pozwalają dzieciom otworzyć się na ludzi i pokonać nieśmiałość. Ponadto wszelkiego rodzaju imprezy biblioteczne zachęcają do korzystania ze zbiorów i przysparzają bibliotece nowych czytelników.

Po części artystycznej nastąpiło nagradzanie zwycięzców. Nagrody w konkursie „Moja lalka” ufundowane przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KDM” Renata i Marcin Tofil, Krajno Pierwsze 87 B wręczała Renata Tofil. W konkursie „Dziewiętnastowieczny strój” nagrody w imieniu sponsora – Księgarni Tak Czytam, Kielce ul. Sienkiewicza 74 wręczała Komisja Konkursowa.

Finałowi towarzyszyła dobra zabawa zakończona słodkim poczęstunkiem. Wystawę prac konkursowych można obejrzeć w lokalu biblioteki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a sponsorom dziękujemy za ufundowanie nagród.