Kabaret „Za Dychę” z Krajna na Dożynkach Gminnych w Górnie

Piękna pogoda i wspaniała atmosfera towarzyszyła występowi kabaretu „Za Dychę” z Krajna, który wystąpił na Dożynkach Gminy Górno w dniu 23.08.2015 roku. Członkowie kabaretu rozbawili publiczność skeczem pt. „Na przystanku”, który fenomenalnie opisywał współczesną rzeczywistość, celnie trafiał w ludzkie niedoskonałości, wyśmiewał przywary i uczył śmiać się z samych siebie. Wiktoria Szlufik doskonale zagrała Andżelę – zarozumiałą paniusię. Agata Grabińska w roli Gienki – prostej kobiety ze wsi była rewelacyjna. Magda Grzegorczyk świetnie zagrała Atenę – niegrzeczną małą dziewczynkę. Lola – kobieta bez klasy, dla której pieniądze i wygląd zewnętrzny to najwyższa wartość, traktująca swojego męża jak powietrze, w którą wcielił się Kacper Grzegorczyk wywoływała salwy śmiechu na widowni. Zgrabne nogi Kacpra i zadziwiająca umiejętność chodzenia w butach na wysokich obcasach sprawiły, że publiczność nie mogła uwierzyć, że to chłopak. Agata Grzegorczyk szczuplutka dziewczyna grająca wiejskiego chłopa z trudem poruszała się w ciężkich gumowych buciorach z filcem. W składzie kabaretu jest jeszcze Gabrysia Szlufik, która rzadko wychodzi na scenę, ale jej pomoc przy charakteryzacji jest nieoceniona.

To niesamowite uczucie, kiedy widzi się takie zaangażowanie i zgranie tych młodych ludzi, którzy starają się zrobić wszystko, aby wywołać u publiczności jak najlepszą reakcję  i dostarczyć oglądającym rozrywki, bo przecież rozśmieszanie ludzi to nie jest rzecz prosta  – powiedziała Katarzyna Dziekańska, opiekunka grupy.

Podczas Święta Plonów w Górnie członkowie kabaretu otrzymali upominki, których sponsorem był Czesław Grzegorczyk, właściciel gospodarstwa rolnego w Krajnie Pierwszym 149.

Kolejny występ kabaretu „Za Dychę” już 13.09.2015 roku. Grupa wystąpi na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.

[Not a valid template]