V Rajd Powiatowy „Szlakiem Marii Skłodowskiej – Curie i Stefana Żeromskiego”

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno organizuje V Rajd Powiatowy „Szlakiem Marii Skłodowskiej – Curie i Stefana Żeromskiego” który będzie realizowany na terenie trzech gmin Górno, Masłów i Bodzentyn (Krajno – Bęczków – Leszczyny  – Mąchocice Kapitulne – Ciekoty – Wilków – Krajno ) rozpocznie się 28 maja 2016r.

Zbiórka: 10.00, Start: o godz. 10.15 z parkingu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie, Krajno-Parcele 24B,

Zakończenie rajdu: około godziny 15.00, Gminny Ośrodek Kultury w Krajnie. Po zakończeniu rajdu planowane jest ognisko integracyjne i konkursy.Wydarzenie współfinansowane jest przez Powiat Kielecki.Partnerami rajdu są gmina Górno, Masłów i Miasto i Gmina Bodzentyn.

Regulamin i karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie  spgg.pl

Kolejna edycja rajdu jest upowszechnieniem aktywnego spędzenia wolnego czasu wśród społeczności lokalnych powiatu kieleckiego połączonego z propagowaniem szlaków turystycznych oraz potrzebą promocji atrakcji turystycznych w tym terenie, jak również z dużym zainteresowaniem ubiegłorocznych uczestników rajdu. Trasa rajdu przybliża atrakcyjność i walory turystyczne gmin powiatu, związanymi z postaciami Marii Curie-Skłodowskiej i Stefana Żeromskiego, wyjątkowymi ze względu na walory przyrodnicze, wpływa na wzrost znajomości lokalnej historii i kultury oraz przyczynia się do propagowania lokalnych atrakcji turystycznych.

Ogłoszenie Rajd Rowerowy 2016-2